Państwowa Szkoła Muzyczna im.I.J.Paderewskiego w Tarnowskich Górach
wyszukiwarka
przeszukuj też archiwum

Patron szkoły :
Ignacy Jan Paderewski
więcej
COVID-19
więcej
ZARZĄDZENIA DYREKTORA SZKOŁY
więcej
PLAN  ZAJĘĆ  OGÓLNOMUZYCZNYCH
więcej
ODWOŁANE  ZAJĘCIA
więcej
SPRAWY  BIEŻĄCE
więcej
SPOTKANIA                             Z RODZICAMI
więcej
KALENDARZ
roku szkolnego 2020/2021
więcej
KALENDARZ IMPREZ
w roku szkolnym 2020/21
więcej
PRZYJĘCIA  INTERESANTÓW
przez kadrę kierowniczą 
w PSM I st.  w Tarnowskich Górach rok szkolny 2020/2021
więcej
SKŁAD ZESPOŁU OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEGO
w roku szkolnym 2020/21
więcej
więcej
Posłuchaj wykonań utworów uczniów i absolwentów naszej szkoły.
więcej
Zapraszamy
na nasz profil
na FACEBOOKU
strona główna > Działalność szkoły > Koncerty i popisy

Artykuł archiwalnyGodz.14.00 – otwarcie Festynu
 
W programie min:
 
- występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Społecznego Ogniska Artystycznego  / soliści, duety, zespoły, orkiestra /
- występ TG Bandu pod dyrekcją Grzegorza Waloszczyka
- gry i zabawy przygotowane przez harcerzy hufca tarnogórskiego
 
Inne atrakcje:
 
- Konkurs z nagrodami  „Pycha – ciacho”
- zamek dmuchany oraz trampolina dla dzieci
- kawiarenka, z wypiekami domowymi,
- lody, wata cukrowa, popcorn itp.
- grill oraz inne ciepłe potrawy
 
Serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy


                                   HARMONOGRAM  FESTYNU  Z  OKAZJI  DNIA  DZIECKA 

       
 

godz. 14,00 – oficjalne rozpoczęcie festynu
 
Duet fortepianowy w składzie: Hellwig Jędrzej - ucz.  SOA i Hellwig Tomasz -  ucz. PSM
wyk.     melodia amerykańska – Łabędzia rzeka
przygotowanie Stefania Muszyńska, Elżbieta Miodek
 
Antonina Schmidt z kl. I/6 skrzypiec PSM Iwony Drozdowskiej
wyk.     J.Haydn – Piosenka
 
Julia Stuglik z klasy fortepianu SOA - przygotowanie Stefania Muszyńska
wyk.     F.Rybicki – Kumoszki
 
Mateusz Zawioła z kl. III/6 gitary SOA  Katarzyny Stryjakiewicz
wyk.     La Bamba z rep. Richie’go Valens w arr. C.Hartog’a
 
Krzysztof Czura z klasy keyboardu SOA  Bożeny Pęczek
wyk.     „Adios muchachos”
 
Kajetan Paszek z klasy IV/6 fortepianu PSM Olgi Szmidt
wyk.     H.Lemoine - Etiuda D-dur op. 37 nr 15
 
Nina Piotrowska z kl. II/4 gitary SOA Katarzyny Stryjakiewicz
wyk.     Tatiana Stachak – Mały czarownik
 
Tomasz Walosczyk z kl. III/6 akordeonu PSM Marii Zwardoń-Wacławczyk
wyk.     G.Gershwin – Lady be Good
 
Pola Polowczyk z kl. II/6 fortepianu PSM Olgi Szmidt
wyk.     R.D.Vandall – Bagatela
 
godz. 14,30
 
Nina Kiepura z kl. śpiewu solowego SOA Anny Adamczuk
wyk.     W.A.Mozart – Przybywaj piękna wiosno
akompaniament: Maria Jankowska
 
Zuzanna Bryk z kl.  III/6 skrzypiec PSM Alicji Pacześniak-Słoty
wyk.     Piotr Czajkowski – Taniec rosyjski
 
Jakub Wons z kl. I/6 keyboardu SOA Stefanii Muszyńskiej
wyk.     melodia amerykańska – Łabędzia rzeka
 
Amelia Nowak z kl. śpiewu solowego SOA Anny Adamczuk
wyk.     Lech Miklaszewski – Sroczka
akompaniament: Maria Jankowska
 
Maksymilian Główka z kl. I/6 SOA akordeonu Teresy Bogackiej
wyk.     Mieczysław Niemira – Deszcz jesienny
            Mieczysław Niemira – Aura Lee  (przebój Elvisa Presley’a)
 
Duet skrzypcowy w składzie: Roksana Krok i Dorota Reinisz – z kl. II/6 PSM
wyk.     Sheila M.Nelson – „Highland song”
przygotowanie Aleksandra Kruszona
 
Maria Myrcik z kl. V/6 fortepianu PSM Olgi Szmidt
wyk.     Richard Claydermann – Jardin Secret
 
Kinga Widera z kl. III/6 skrzypiec PSM Alicji Pacześniak-Słoty
wyk.     E.Iwan – Mazurek
 
Antoni Plewnia z kl. II/6 fortepianu PSM Elżbiety Miodek
wyk.     G.Ph.Telemann – Taniec
            C.Reinecker – Sonatina a-moll op. 136 nr 4 cz. IV
 
godz. 15,00
 
Duet fortepianowy w składzie: Tomasz Hellwig z kl. II/6 i Sara Balcerzak z kl. III/6 PSM
wyk.     H.G.Heumann – Dancing Kids
przygotowanie Elżbieta Miodek
 
Maja Anikiel z kl. III/6 skrzypiec PSM Alicji Pacześniak-Słoty
wyk.     E.Iwan – Walczyk
 
Małgorzata Krawczyk z klasy gitary SOA Piotra Mesjasza
wyk.     Francisco Tarrega – „Lagrima”
 
Emilia Garus z kl. fortepianu SOA Stefanii Muszyńskiej
wyk.     H.Germer – Etiuda
 
Duet fortepianowy w składzie: Dominika i Maria Koterba – z kl. I/6 SOA
wyk.     Muzyczny przyjaciel
            Zaproszenie
przygotowanie: Izabela Lysik-Rożańska
 
Jakub Nakonowski z kl. II/6 skrzypiec SOA Ewy Bielat
wyk.     Ewa Iwan – Kujawiak
akompaniament Ewa Bielat
 
Duet gitarowy w składzie: Krukowska Karolina i Maja Janicka z SOA
wyk. Theodore Ritter – Wschodni marsz
przygotowanie Katarzyna Stryjakiewicz
 
Martyna Krukowska -  gitara oraz Nadia Świerc – śpiew z SOA
wyk.     „Oda do radości” w opr. Ryszarda Czerwińskiego
            „Hallelujah” z rep. L.cohena
przygotowanie Katarzyna Stryjakiewicz
 
Duet skrzypcowy w składzie: Amelia Sinek i Jakub Nakonowski – z kl. III/6 SOA
wyk.     Sheila M.Nelson – German Dance
            Sheila M.Nelson – Toadin the Hole
            melodia popularna – “Polka”
przygotowanie Ewa Bielat
 
godz. 15,30
 
Zespół wokalny SOA
wyk.     K.Marzec, E.Chotomska – „Domowa piosenka”
            A.Markiewicz, E.Chotomska – „Kundel Bury”
przygotowanie Ewa Bielat
 
Chór PSM
wyk.     „Krakowiaczek” – muzyka Józef Świder
            „Skrzydlate nutki” – muzyka Adam Skorupka
            My Heart Will Go On – Love Them from „Titanic”
przygotowanie Marzena Dobrowolska-Musialik
 
 
Emilia Ziaja z kl. V/6 oboju PSM Zenona Siwego
wyk.     Paul Haris – „Hazelnote Crunch”
 
Stanisław Szady z kl. II/4 fortepianu PSM Barbary Wendrowskiej
wyk.     D.Kabalewski - Bajki
 
Amelia Nowok z kl. IV/6 skrzypiec PSM Bartłomieja Balcerzaka
wyk.     Kot włóczykij
 
Duet fortepianowy w składzie: Ola i Maciej Pająk z PSM
wyk.     M.Mier – Happy Go Lucky
przygotowanie Barbara Wendrowska
 
godz. 16,00
 
Piosenkę „Mama wszystko wie” wykonają uczniowie klasy III /6 z PSM
przygotowanie Ewa Kudełka oraz Maria Bernaciak
akompaniament Agnieszka Rogut
 
Duet gitarowy w składzie: Milena Aczkiewicz i Dominik Kita – ucz. PSM
wyk.     L.van Beethoven – Agadio cantabile z Sonaty „Patetycznej”
            E.Grieg – „W grocie Króla gór” ze suity Peer gynt
Przygotowanie Dawid Bonk i Wojciech Wojtuch
 
Gościnny występ grypy hip-hop’owej BANG  CREW ze Szkoły Tańca i Ruchu Mistral
z Tarnowskich Gór przygotowanie Oliwia Rudka
 
Duet skrzypcowy w składzie: Matusz Cieślik z kl. V/6 i Dominika Brózda z kl. VI/6 PSM
wyk.     W.Krotkiewski – „Zabawa w chowanego”
przygotowanie Aleksandra Kruszona
 
Milena Aczkiewicz – ucz. kl. IV/6 gitary PSM przygotowanie Wojciech Wojtuch
wyk.     Bartłomiej Marusik – „W zajjazowanej krainie”
 
Emilia Walc – ucz. kl. II/6 wiolonczeli PSM przygotowanie Barbara Przybylska
wyk.     Szkoła angielska – Jakobs song
 
Duet trąbkowy w składzie: Bartłomiej Marek i Mateusz Stasik z PSM
wyk.     Fanfara
            melodia „Wszyscy święci”
przygotowanie Paweł Wylężek
godz. 16,30
 
Kwintet instrumentów dętych blaszanych z PSM – przygotowanie Grzegorz Waloszczyk
wyk.     melodia amerykańska „Hymn of Republik”
            Old Virginia
            Amazing grace
            melodia z musicalu „My Fire Lady”
 
Zespół akordeonowy PSM
wyk.     melodia ludowa - Trojak
przygotowanie Karina Kapuściok oraz Maria Zwardoń-Wacłaczyk
 
Duet akordeonowy w składzie Natalia Cyplińska i Magda Waloszczy – z kl. VI/6 PSM
wyk.     J.Kern – Smoke gets In your eses
przygotowanie Karina Kapuściok
 
godz. 17,00
 
Gościnny występ TG Band - u
z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Tarnowskich Górach
wokal – Dominika Wiśniewska
wyk.     7 utworów muzyki rozrywkowej w opracowaniu na big band i głos solowy
przygotowanie Grzegorz Waloszczyk
 
Ogłoszenie wyników VII Szkolnego Konkursu Duetów Instrumentalnych – Marzena Mzyk
 
godz. 17,30
 
Duet akordeonowy w składzie: Tatiana Śliwakowska i Przemysław Jewuła z kl. IV/6 PSM
wyk.     Jarosław Bilek – Pozdrowienia w Francji
przygotowanie Maria Zwardoń-Wacławczyk
 
Aleksandra Nowak oraz  Anna Bartnicka z kl. V/6 fortepianu SOA Ewy Bielat
wyk.      na 4 ręce Samuel Majkapar – ćwiczenie 3 i 4
 
Julia Dohn z kl. I/6 skrzypiec PSM Alicji Pacześniak-Słoty
wyk.     melodia popularna – Piosenka francuska
 
Radosław Miś z kl. II/6 fortepianu PSM Barbary Galios
wyk.     Aleksander Goedicke – “Etiudka”
 
Agata Wyszomierska z kl. V/6 saksofonu Sławomira Krysiaka
wyk.     M.Hansen – Superstar
 
Anna Konopka z nauczycielką Ewą Bielat z SOA
wyk.     na 4 ręce Samuel Majkapar – ćwiczenie 5 i 6
 
Marta Jędzura z kl. I/6 skrzypiec PSM Alicji Pacześniak-Słoty
wyk.     Suzuki – Kaczki
 
Oliwia Ziembiewicz z kl. I/6 skrzypiec PSM Alicji Pacześniak-Słoty
wyk.     Piosenka ukraińska
            melodia popularna – Pojedziemy na łów
 
Pyrek Weronika z kl. II/6 fortepianu PSM Barbary Galios
wyk.     J.S.Bach – “Müsette”
 
Aleksandra Jagosz z kl. III/4 fletu PSM Marzeny Mzyk
wyk.     F.J.Gossec – Gawot
 
Duet skrzypcowy w składzie: Julia Strzelczyk  i Karolina Karlowska z PSM
wyk.     J.H.Jones – „Melodie irlandzkie”
przygotowanie Iwona Drozdowska
 
Paulina Duda z kl. IV/6 fortepianu PSM Olgi Szmidt
wyk.     M.Frey – Etiuda C-dur
 
Miłosz Leniec z kl. VI/6 puzonu PSM Grzegorza Waloszczyka
wyk.     Emil Hradecky – Słoneczny Rag
 
godz. 18,00
 
Ogłoszenie wyników konkursu „Pycha ciacho”
 
Maja Krzemień z kl. I/6 skrzypiec PSM Alicji Pacześniak-Słoty
wyk.     melodia popularna – Stary Donald
 
 
Bianka Bryk z kl. I/6 skrzypiec PSM Alicji Pacześniak-Słoty
wyk.     A.Cofalik – Kucyk
 
 
Julia Telenga z kl. II/6 fortepianu PSM Barbary Galios
wyk.     Janina Garścia – “Migdałowiec”
 
Antonina Spyra z kl. III/6 fletu PSM Marzeny Mzyk
wyk.     W.A.Mozart – Allegretto
 
Duet klarnetowy w składzie: Julia Miś i Paweł Kuś z PSM
wyk.     melodia irlandzka – My Bonnie
            Stephen C.Foster = Old Folks At Home
            melodia rosyjska - Kalinka
przygotowanie Ryszard Musialik
 
Magda Walosczyk z kl. VI/6 akordeonu PSM Kariny Kapuściok
wyk.     B.Dowlasz – Opus Sectile cz. I – IV
 
Hanna Bogacka z kl. IV/6 skrzypiec PSM Iwony Drozdowskiej
wyk.     A.Dworzak – „Humoreska”
 
Dawid Pająk z kl. IV/6 gitary PSM Wojciecha Wojtucha
wyk.     Mirosław Drożdżowski – „Blues na krótsze dni”
 
godz. 18,30
 
Dominika Lis z kl. V/6 fortepianu PSM Elżbiety Miodek
wyk.     J.Garścia – Fantazja
 
Duet trąbkowy w składzie: Krzysztof Krawiec i Wojciech Miś z PSM
wyk.     M.A.Charpentier – Fanfara
            Carlos Sanders – Adios Muchacios
przygotowanie Paweł Wylężek
 
Adam Skrzypiec z klasy fortepianu SOA Barbary Galios
wyk.     Fryderyk Chopin – Preludium h-moll
 
Andrzej Skrzypiec z klasy fortepianu SOA Barbary Galios
wyk.     Jehan Pachelbell – „Kanon”
 
Natalia Cyplińska z kl. VI/6 akordeonu PSM Kariny Kapuściok
wyk.     B.Dowlasz – Ballada
 
 
Kwartet smyczkowy PSM  w składzie:           Karolina Karlowska
                                                                       Julia Strzelczyk
                                                                       Mateusz Cieślik
                                                                       Weronika Rogacka
wyk.     Paweł Wójtowicz – „Czterech chińczyków”
przygotowanie Alicja Pacześniak-Słota
 
Zespół instrumentalny PSM w składzie:        Jakub Koch – obój
                                                                       Kinga Pietryga – obój
                                                                       Paweł Kuś – klarnet
                                                                       Kamil Pawlica – saksofon
                                                                       Dawid Pająk – gitara
                                                                       Jerzy Konieczny – fortepian
wyk.     muzyka irlandzka – The Galway Piper
            Londonderwy Air – arr. Norman Tailor
            El Chodo – arr. Norman Tailor
 
godz. 19,00
 
Zespół skrzypcowy przygotowany przez Alicję Pacześniak-Słotę
wyk.     melodia popularna – Little Mary
 
Orkiestra PSM przygotowana przez Alicję Pacześniak-Słotę
wyk.     K.Badelt – Piraci z Karaibów – opr. Larry Moore
            W.Kilar – Dracula – opr. Adam Wesołowski
            E.Elgar – Land of hope and glory
 

 
 
Copyright © PSM w Tarnowskich Górach