Państwowa Szkoła Muzyczna im.I.J.Paderewskiego w Tarnowskich Górach
ePUAP: PSM_Tarnowskie_Gory_0912
wyszukiwarka
przeszukuj też archiwum
Patron Szkołu : Ignacy Jan Paderewski
Patron szkoły :
Ignacy Jan Paderewski
więcej
COVID-19
więcej
ZARZĄDZENIA DYREKTORA SZKOŁY
więcej
PLAN  ZAJĘĆ  OGÓLNOMUZYCZNYCH
więcej
ODWOŁANE  ZAJĘCIA
więcej
SPRAWY  BIEŻĄCE
więcej
SPOTKANIA                             Z RODZICAMI
więcej
KALENDARZ
roku szkolnego 2020/2021
więcej
KALENDARZ IMPREZ
w roku szkolnym 2020/21
więcej
PRZYJĘCIA  INTERESANTÓW
przez kadrę kierowniczą 
w PSM I st.  w Tarnowskich Górach rok szkolny 2020/2021
więcej
SKŁAD ZESPOŁU OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEGO
w roku szkolnym 2020/21
więcej
więcej
Posłuchaj wykonań utworów uczniów i absolwentów naszej szkoły.
więcej
Zapraszamy
na nasz profil
na FACEBOOKU
strona główna > Dodatkowe

Działalność pod dyrekcją mgr Grzegorza Waloszczyka od 2016
     We wrześniu 2016 roku stanowisko dyrektora objął mgr Grzegorz Waloszczyk wieloletni nauczyciel gry na puzonie w naszej szkole.
      Pan Waloszczczyk pracę rozpoczął 36 lat temu, a od roku 1993 sprawował funkcję kierownika sekcji instrumentów dętych
i prekusji. W latach 1980 - 1990 pracował również jako muzyk w Operze Śląskiej w Bytomiu. Pan Grzegorz Waloszczyk jest założycielem i dyrygentem tarnogórskiego Big Bandu, w którego członkami są absolwenci naszej szkoły.
     Szkoła kontynuuje działalność koncertową na rzecz środowiska lokalnego współpracując z instytucajmi kultury powiatu tarnogórskiego. Szkoła utrzymuje również kontakty z zaprzyjaźnioną szkołą muzyczną w Tettnang (Niemcy), z którą współpracujemy już od wielu lat korzystając z pomocy PMWM (Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży) z siedzibą w Poczdamie.
     W celu poprawy pracy i jakości nauczania w szkole  zostały przeprowadzone liczne prace i remonty. Należą do nich między innymi: remont drogi wewnętrznej i przybudowa parkingu, zawieszenie kotar i zasłon poprawiających akustykę auli,  wymiana podłogi w auli szkoły oraz w pomieszczeniach świetlicy szkolnej. Zostały usunięte drzewa stwarzające zagrożenia dla osób przebywających na placu szkolnym. Ponadto dokonano wymiany oświetlenia placu szkolnego od strony parkingu. W okresie wakacji letnich przeprowadzono również generalny remont sali perkusyjnej.
   Ważnym elementem poprawiającym efekty dydaktyczne jest zakup nowych instrumentów. Do najważniejszych należy zakup nowego fortepianu koncertowego Yamaha, wysokiej klasy wibrafonu, zestawu nagłośnieniowego do auli oraz instrumentów dętych (flet poprzeczny, klarnet, trzy oboje, dwa puzony, trąbka) a także zestawu perkusyjnego do klasy rytmiki.
    Istotnym wydarzeniem promującym szkołę w środowisku lokalnym i artystycznym były cykliczne koncerty jubileuszowe organizowane z okazji jubileuszu 70-lecia szkoły. Z tej okazji podczas Koncertu Galowego odbyła się promocja nowej publikacji o szkole, na którą dyrekcja pozyskała fundusze od sponsorów. Obchody Jubileuszu zakończył koncert kolędowy i Zjazd Absolwentów 15 grudnia 2017 roku.
   Nasza szkoła włączyła się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez działania w ramach Wieloletniego Programu „Niepodległa”, którego koordynatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W projekcie został wykorzystany potencjał jaki niesie muzyka polskich kompozytorów. „Niepodległa muzycznie” to szereg działań edukacyjnych zarówno w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Tarnowskich Górach jak również w środowisku lokalnym.

 
Copyright © PSM w Tarnowskich Górach