Państwowa Szkoła Muzyczna im.I.J.Paderewskiego w Tarnowskich Górach
ePUAP: PSM_Tarnowskie_Gory_0912
wyszukiwarka
przeszukuj też archiwum
Patron Szkołu : Ignacy Jan Paderewski
Patron szkoły :
Ignacy Jan Paderewski
więcej
COVID-19
więcej
ZARZĄDZENIA DYREKTORA SZKOŁY
więcej
PLAN  ZAJĘĆ  OGÓLNOMUZYCZNYCH
więcej
ODWOŁANE  ZAJĘCIA
więcej
SPRAWY  BIEŻĄCE
więcej
SPOTKANIA                             Z RODZICAMI
więcej
KALENDARZ
roku szkolnego 2020/2021
więcej
KALENDARZ IMPREZ
w roku szkolnym 2020/21
więcej
PRZYJĘCIA  INTERESANTÓW
przez kadrę kierowniczą 
w PSM I st.  w Tarnowskich Górach rok szkolny 2020/2021
więcej
SKŁAD ZESPOŁU OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEGO
w roku szkolnym 2020/21
więcej
więcej
Posłuchaj wykonań utworów uczniów i absolwentów naszej szkoły.
więcej
Zapraszamy
na nasz profil
na FACEBOOKU
strona główna > Działalność szkoły > Recenzje

Artykuł archiwalny

Do tej pory dobór piosenek konkursowych w poszczególnych latach był przypadkowy, a w repertuarze pojawiły się dziecięce piosenki z różnych stron świata, polskie piosenki z elementami tańców ludowych, śląskie piosenki śpiewane w przepięknie ubranych w strojach ludowych uczniów, a także piosenki wybitnych kompozytorów polskich takich jak m.in. Witold Lutosławski. W tym roku szkolny konkurs piosenki odbył się 28.03.2007r. w auli szkoły. Mali uczestnicy przygotowani przez panie W.Bałon, E.Wolniszewską, B.Galios i E.Wolską prezentowali piosenki Edwarda Pałłasza. Dzieci i rodzice konkursowe występy bardzo przeżywali. Wykonawcy przecież śpiewali do „prawdziwego mikrofonu”, zwracając uwagę na właściwą intonację głosu, wyraźną dykcję oraz interesujący sposób poruszania się po scenie. Towarzyszyły im akompaniując na fortepianie Olga Szmidt i Barbara Galios. A dzieci zachwycały swym niepowtarzalnym urokiem oraz kolorowymi strojami.

Wszyscy śpiewający soliści otrzymali pamiątkowe dyplomiki oraz słodkie, wielkanocne jajeczka.

Wśród wyróżnionych w konkursie wystąpili: Paulina Tymann, Paulina Grzebelus, Klaudia Kusz, Ania Duda, Robert Lubosz, Karolina Maligłówka, Katarzyna Król, Zuzanna Lisiak, Kalina Szafarczyk, Barbara Głogowska, Maja Powałowska, Weronika Kułacz, Agata Niewiadomska, Aleksandra Przybyłek, Maria Ochman, Martyna Kompała, Patrycja Kapała, Nikola Smus, Adrianna Stolarczyk, Karolina Osada, Kamila Skrzypiec, Anna Kucharczyk, Krzysztof Reczkowski, Marta Klica, Dawid Górski, Krzysztof Kaczmarek, Dawid Gaszczyk.

 

Podczas wiosennego spotkania z piosenką i pieśnią w II części koncertu wystąpili gość specjalny wieczoru pani Alina Urbańczyk Mróz. Jako absolwentka tarnogórskiej PSM przyjęła zaproszenie i zgodziła się swym recitalem uświetnić obchodu jubileuszowe 60-lecia istnienia szkoły.

Alina Urbańczyk Mróz jest sopranistką, która z wyróżnieniem ukończyła Wydział Wokalny w klasie prof. Michaliny Growiec, w Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez 10 lat pracowała w Zespole

Copyright © PSM w Tarnowskich Górach