strona główna > Działalność szkoły > Recenzje
W czwartek 30 września 2010 r. w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Muzyki pasowano na uczniów 60 pierwszoklasistów, których uroczyste przyrzeczenie odebrała Maria Jankowska, dyrektor szkoły.
W drugiej części koncertu wręczono Nagrodę im. Aleksandra Glinkowskiego, ufundowaną przez Radę Rodziców. W tym roku szkolnym otrzymała ją Ewa Doleżych, z klasy skrzypiec
p. Iwony Drozdowskiej. Do nagrody nominowani byli również Patryk Pfeifer z klasy klarnetu p. Ryszarda Musialika i Aleksandra Węglarz z klasy fortepianu p. Barbary Galios.
Trzecia część koncertu poświęcona była prezentacjom poszczególnych sekcji instrumentalnych, w celu przybliżenia wszystkim uczniom przyjętym do szkoły specyfiki gry na wybranych instrumentach.
Na zakończenie w części czwartej SPOTKANIE INTEGRACYJNE zachęciło wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania pieśni śląskich oraz poczęstunku pysznymi ciastami, herbatą, kawą i tym co "ducha sili i jednoczy w muzyce, poprzez muzykę i dla muzyki."
Za organizację konceru były odpowiedzialne panie Ewa Kudełka, Marzena Myzk i Barabara Wendrowska.
Beata Doleżych