Państwowa Szkoła Muzyczna im.I.J.Paderewskiego w Tarnowskich Górach
ePUAP: PSM_Tarnowskie_Gory_0912
wyszukiwarka
przeszukuj też archiwum
Patron Szkołu : Ignacy Jan Paderewski
Patron szkoły :
Ignacy Jan Paderewski
więcej
COVID-19
więcej
ZARZĄDZENIA DYREKTORA SZKOŁY
więcej
PLAN  ZAJĘĆ  OGÓLNOMUZYCZNYCH
więcej
ODWOŁANE  ZAJĘCIA
więcej
SPRAWY  BIEŻĄCE
więcej
SPOTKANIA                             Z RODZICAMI
więcej
KALENDARZ
roku szkolnego 2020/2021
więcej
KALENDARZ IMPREZ
w roku szkolnym 2020/21
więcej
PRZYJĘCIA  INTERESANTÓW
przez kadrę kierowniczą 
w PSM I st.  w Tarnowskich Górach rok szkolny 2020/2021
więcej
SKŁAD ZESPOŁU OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEGO
w roku szkolnym 2020/21
więcej
więcej
Posłuchaj wykonań utworów uczniów i absolwentów naszej szkoły.
więcej
Zapraszamy
na nasz profil
na FACEBOOKU
strona główna > Działalność szkoły > Recenzje

Artykuł archiwalny
27 lutego w tarnogórskiej Państwowej Szkole Muzycznej zainaugurowano obchody Jubileuszu 65-lecia powstania szkoły. Rozpoczęto je imponująco, bo na „pierwszy ogień” wybrana została najbardziej zróżnicowana instrumentalna sekcja szkoły - instrumenty dęte i perkusja.
Koncert rozpoczął się typowo - od solowych popisów uczniów począwszy od tych najmłodszych, a na absolwentach skończywszy. Wszyscy prezentowali się wspaniale, jak na jubileusz przystało, ale moją uwagę szczególnie przykuły dwie dziewczyny: muzykalnością zachwyciła mnie flecistka Barbara Głogowska, która z energią i charakterem zagrała II część Sonaty Haendla, zaś niezwykłą biegłością techniczną i temperamentem - absolwentka klasy klarnetu Monika Miś. To był jednak ostatni moment, gdy do głosu na scenie doszły dziewczęta. Od tego momentu rozpoczęła się - typowa dla tej sekcji - męska dominacja. Najpierw - zadziwiająca sztafeta kwartetów puzonowych. W czterech zespołach prezentowali się kolejno: aktualni uczniowie szkoły, absolwenci - uczniowie średnich szkół muzycznych, absolwenci - studenci Akademii Muzycznych oraz absolwenci - muzycy zawodowi. Wszyscy (!) byli wychowankami kierownika sekcji instrumentów dętych i perkusji, pana Grzegorza Waloszczyka. Kwartety brzmiały wspaniale. Zapomniałam już, że puzon może brzmieć tak czysto, delikatnie i lirycznie, i że tak wspaniale sprawdza się w muzyce rozrywkowej. Tymczasem organizatorzy potęgowali napięcie zwiększając składy występujących zespołów. Po kwartetach wystąpiły kwintety. Najpierw kwintet szkolny, który z powodzeniem startował ostatnio w Makroregionalnych Przesłuchaniach Kameralnych Zespołów Instrumentów Dętych, odbywających się jak zwykle w tutejszej szkole, a potem prawdziwa wisienka na torcie - kwintet nauczycieli i absolwentów. Pedagodzy udowodnili, że maja poczucie humoru (zagrali „Panie Janie”!) oraz że dobrze czują się nie tylko w klasycznym repertuarze.
Wszystkich, którzy sądzili, że szkoła muzyczna to miejsce tylko dla grzecznych dziewczynek z błędu wyprowadził ostatni punkt programu. Znany szerszej tarnogórskiej (i nie tylko) publiczności Big Band pod dyrekcją Grzegorza Waloszczyka, w którego szeregach jest wielu absolwentów naszej szkoły, zabrzmiał wspaniale. Energia, muzykalność i radość z grania tryskająca z tej
Copyright © PSM w Tarnowskich Górach