Państwowa Szkoła Muzyczna im.I.J.Paderewskiego w Tarnowskich Górach
ePUAP: PSM_Tarnowskie_Gory_0912
wyszukiwarka
przeszukuj też archiwum
Patron Szkołu : Ignacy Jan Paderewski
Patron szkoły :
Ignacy Jan Paderewski
więcej
COVID-19
więcej
ZARZĄDZENIA DYREKTORA SZKOŁY
więcej
PLAN  ZAJĘĆ  OGÓLNOMUZYCZNYCH
więcej
ODWOŁANE  ZAJĘCIA
więcej
SPRAWY  BIEŻĄCE
więcej
SPOTKANIA                             Z RODZICAMI
więcej
KALENDARZ
roku szkolnego 2020/2021
więcej
KALENDARZ IMPREZ
w roku szkolnym 2020/21
więcej
PRZYJĘCIA  INTERESANTÓW
przez kadrę kierowniczą 
w PSM I st.  w Tarnowskich Górach rok szkolny 2020/2021
więcej
SKŁAD ZESPOŁU OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEGO
w roku szkolnym 2020/21
więcej
więcej
Posłuchaj wykonań utworów uczniów i absolwentów naszej szkoły.
więcej
Zapraszamy
na nasz profil
na FACEBOOKU
strona główna > Działalność szkoły > Recenzje

Artykuł archiwalny
Obchodzony w bieżącym roku jubileusz setnej rocznicy urodzin kompozytora Witolda Lutosławskiego znajduje swój oddźwięk w wielu imprezach artystycznych o zasięgu zarówno ogólnopolskim, jak i lokalnym. Do tego cyklu wydarzeń należał również monograficzny konkurs wiedzy, zorganizowany w naszej szkole, zatytułowany Witold Lutosławski. Życie i twórczość kompozytora – w setną rocznicę urodzin, a przygotowany przez nauczycielki przedmiotów ogólnomuzycznych: Marzenę Dobrowolską – Musialik i Ewę Wolską.
 
       Konkurs obejmował dwa etapy: pierwsza część była pisemna i uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie klas starszych podczas lekcji przedmiotu audycje muzyczne, zaś drugi etap, ustny, był wystąpieniem uczestników, którzy osiągnęli najlepsze rezultaty w swych pracach pisemnych. Odbył się on 17 maja 2013 r. w auli szkoły i był prezentacją wiedzy dwunastu zakwalifikowanych uczniów.
            Drugi etap konkursu obejmował pytania z zakresu wiedzy dotyczącej życia i dorobku artystycznego Witolda Lutosławskiego, w tym także przykłady muzyczne. Jego uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą, zarówno tą dotyczącą biografii kompozytora, jak i znajomości wybranych przykładów muzycznych i odpowiedzieli podczas konkursu na niemal setkę pytań! Do ścisłego finału zakwalifikowało się siedmioro uczniów, którzy tym samym zostali laureatami cennych nagród rzeczowych. Główną, pierwszą nagrodę zdobyła Sonia Wardejn z kl. IV/6, która odpowiedziała na wszystkie wylosowane pytania! Laureatką drugiej nagrody została Karolina Sinek z kl. VI/6, zaś trzecią otrzymała Aleksandra Borowik z tej samej klasy. Wyróżniono Paulinę Dolibóg i Paulinę Zarębę z kl. II/4 oraz Natalię Korbel z kl. VI/6 i Roberta Skibę z kl. III/4.
            Konkurs Witold Lutosławski. Życie i twórczość kompozytora – w setną rocznicę urodzin stworzył uczniom niecodzienną szansę wystąpienia na scenie Szkoły Muzycznej bez instrumentów i zaprezent
Copyright © PSM w Tarnowskich Górach